Jdi na obsah Jdi na menu
 


Komentáře odjinud

Příspěvky

Není kněz jako kněz

6. 9. 2010

Není kněz jako kněz... asi to zní divně. Před pár dny mi hlavou prolétla vzpomínka na všechny kněze, které znám. A kdybych měl počítat, kolik jich znám - nemyslím jménem, myslím kolik jich znám nebo znal jsem dobře,ať už osobně nebo pracovně, tak by mi prsty na rukou nestačily.
A pak jsme večer nahlédl na blog Lenky Fojtíkové, novinářky a fotografky z Blatnice a našel tam její příspěvek, popisující počínání jejich faráře. Hlavou mi bleskla pak vzpomínka na biřmování, a radu, kterou jsme tenkrát dostali: "nevěřte knězi, který něco jiného káže od oltáře a něco jiného žije".
 

Státní maturita

15. 3. 2010

Občas se mi stane, že se z okruhu přátel a známých vynoří směrem ke mně otázka typu "Co Ty říkáš na tú státní maturitu?" - jsou to lidé, děti kterých nastupují nebo nastoupí na střední školy........ Odpovídám dle svého nejlepšího svědomí :o)

Pana Mgr.Píchu z Písku, jehož názor se dostal mnohým přeposláním až do mého emailu, neznám. Rozhodně ale stojí za přečtení....

 
Celý příspěvek | Rubrika: Komentáře odjinud | Komentářů: 0

Australský předseda vlády oslovuje přistěhovalce muslimy

19. 1. 2010

Emailem chodí spousta více či méně důležitých věcí. Některé informace snad ani nejde ověřit.....je potřeba používat vlastní rozum.

Přišlo mi taky vyjádření australského předsedy vlády (nejspíš pěkných pár měsíců staré) - co k němu dodat?

 
Celý příspěvek | Rubrika: Komentáře odjinud | Komentářů: 0

Nebyl ten Baťa moudrý pán??

5. 1. 2010

Občas říkám - doma i v práci - že je potřeba nazývat věci pravými jmény. A taky se občas pozastavím nad tím, jak některé věci mají platnost, bez ohledu na letopočet, jako třeba výrok Tomáše Bati o hospodářské krizi z roku 1932.
 
Celý příspěvek | Rubrika: Komentáře odjinud | Komentářů: 0

Postřeh ze školství

23. 3. 2009

Tento komentář není můj, byl mi poslán e-mailem a zaujal. Takže je tu..

Vychováváme generaci „slabých idiotů“ ?

 
Celý příspěvek | Rubrika: Komentáře odjinud | Komentářů: 0